NATURALNE GRYZAKI DLA PSÓW
Jak to się zaczęło?
Jestem właścicielką czterech cudownych psów. Oprócz tego, że zawodowo zajmuję się zwierzętami jestem również świadomym i odpowiedzialnym opiekunem. Wiedza teoretyczna, którą zdobywam na szkoleniach i kursach bardzo często pokrywa się z wiedzą praktyczną, którą zdobywam od kilku lat w opiece i pracy z psami. Wiem, jak ważna jest nauka wyciszania oraz samokontroli psa. Spełnianie podstawowych potrzeb moich psów, w tym gryzienia i żucia pozwoliło mi zaobserwować, jak dobry ma to wpływ na ich samopoczucie.
Etogram psa, opisujący potrzeby elastyczne i nieelastyczne jasno mówi, że zdobywanie pokarmu a w tym gryzienie i żucie jest potrzebą nieelastyczną, czyli taką która musi się odbyć żeby organizm przeżył.
Co gryzienie daje Twojemu psu?
Przede wszystkim relaksuje Twojego psa. Często zapominamy o tym, że nasz pies powinien umieć odpoczywać. Jest to ważne dla jego zdrowia psychicznego.
Każdy pies potrzebuje około 30 minut żucia/gryzienia dziennie (szczeniaki więcej) co przy żywieniu karmą suchą lub mokrą jest ciężkie do osiągnięcia.
Wydaje nam się, że kiedy przez cały spacer rzucamy naszemu psu piłkę/ patyka lub cokolwiek innego za czym biega, zmęczy się i szczęśliwy wróci do domu a my spokojnie wyjdziemy do pracy. Niestety, w większości przypadków taki pies nie potrafi się zrelaksować, wraca do domu pobudzony. Taki stan może wywołać u niego zachowania przez nas niepożądane w tym wycie, niszczenie mebli, pogryzienie naszych rzeczy itp.
!! Rada dla właścicieli psów z lękiem separacyjnym lub reaktywnych (pobudzonych):
Jeśli masz problem z zostawianiem swojego pupila w domu spróbuj nasze gryzaki porozkładać po mieszkaniu, włożyć w miejsca które zazwyczaj zostają ‘’zniszczone’’. Pies powinien bardziej zainteresować się ciekawymi, śmierdzącymi przekąskami niż wyciem czy przemeblowywaniem mieszkania : )
Dla kogo gryzaki są odpowiednie?
Dla psa w każdym wieku jak i każdej rasy, nawet dla tych z tendencją do tycia lub nadwagą.
Każdy pies ma taką samą potrzebę żucia/gryzienia więc nie czekaj, sprawdź już dziś jak to działa na swoim psie : )
Kiedy podawać gryzaki?
Twardsze i większe gryzaki podajemy po głównym posiłku – dzięki temu przedłużymy pobieranie pokarmu przez psa i spełnimy naturalną potrzebę żucia/gryzienia. Możemy wykorzystać je również wtedy, kiedy chcemy zająć psa na dłużej, np. kiedy wychodzimy do pracy czy podróżując z psem.
Mniejsze i bardziej kruche gryzaki możemy wykorzystać na wiele sposobów, np. jako przekąskę między posiłkami, nagrodę podczas ćwiczeń lub wypełnienie konga.
!!Rada dla właścicieli psów reaktywnych (pobudzonych):
Możemy podać twardego gryzaka kiedy przychodzą goście a nasz pies jest tym tak podekscytowany, że nie daje gościom spokoju. Odprowadzamy psa na jego miejsce, lub w takie w którym nikt nie będzie mu przeszkadzał i podajemy mu np. kawałek penisa wołowego. Dzięki temu pies zajmie się czymś innym a jednocześnie zrelaksuje i wyciszy się przy gryzieniu. Możemy podać kilka gryzaków na raz żeby bardziej zachęcić psa.
Czym wyróżniają się gryzaki NakarmPsa?
Przede wszystkim w naszej ofercie znajdziesz tylko bezpieczne i naturalne gryzaki - czyli takie, które nie stwarzają zagrożenia dla życia i zdrowia Twojego pupila. Nie sprzedajemy kości, “przysmaków” wytwarzanych z prasowanych skór wołowych oraz chemicznie bielonych i wędzonych gryzaków.
Dodatkowo pakujemy je próżniowo - dzięki temu dłużej zachowują świeżość, smakowitość, nie wysychają, nie łapią wilgoci i co najważniejsze - ich intensywny zapach jest niewyczuwalny do momentu otwarcia opakowania :)
Możesz wrzucić ulubiony gryzak swojego psa do torebki/plecaka i podać go w dowolnym miejscu.
Worki, które używamy do pakowania :
- są pod stałą kontrolą jakości
- posiadają atest do kontaktu z żywnością
- są wolne od substancji toksycznych (BPA free)
- mają wysoką barierowość przed dostaniem się do środka tlenu co uniemożliwia rozwój bakterii
Dlaczego jest to istotne? Ponieważ często w sklepach zoologicznych naturalne gryzaki leżą “luzem” przez co wysychają i stają się mało apetyczne.
Jak wiadomo przez żołądek do serca a do psiego to już na pewno :)
Masz pytania, wątpliwości, chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń, napisz, zapytaj, nie gryziemy :)
Kontakt:
608 086 206 lub e-mail: nakarmpsa.pl@gmail.com