O sklepie

NATURALNE GRYZAKI DLA PSÓW

                

               Jak to się zaczęło?

Jestem właścicielką czterech cudownych psów. Oprócz tego, że zawodowo zajmuję się zwierzętami jestem również świadomym i odpowiedzialnym opiekunem. Wiedza teoretyczna, którą zdobywam na szkoleniach i kursach bardzo często pokrywa się z wiedzą praktyczną, którą zdobywam od kilku lat w opiece i pracy z psami. Wiem, jak ważna jest nauka wyciszania oraz samokontroli psa. Spełnianie podstawowych potrzeb moich psów, w tym gryzienia i żucia pozwoliło mi zaobserwować, jak dobry ma to wpływ na ich samopoczucie.

Etogram psa, opisujący potrzeby elastyczne i nieelastyczne jasno mówi, że zdobywanie pokarmu a w tym gryzienie i żucie jest potrzebą nieelastyczną, czyli taką która musi się odbyć żeby organizm przeżył.

               

               Co gryzienie daje Twojemu psu?

Przede wszystkim relaksuje Twojego psa. Często zapominamy o tym, że nasz pies powinien umieć odpoczywać. Jest to ważne dla jego zdrowia psychicznego.

Każdy pies potrzebuje około 30 minut żucia/gryzienia dziennie (szczeniaki więcej) co przy żywieniu karmą suchą lub mokrą jest ciężkie do osiągnięcia. 

Wydaje nam się, że kiedy przez cały spacer rzucamy naszemu psu piłkę/ patyka lub cokolwiek innego za czym biega, zmęczy się i szczęśliwy wróci do domu a my spokojnie wyjdziemy do pracy. Niestety, w większości przypadków taki pies nie potrafi się zrelaksować, wraca do domu pobudzony. Taki stan może wywołać u niego zachowania przez nas niepożądane w tym wycie, niszczenie mebli, pogryzienie naszych rzeczy itp.

!! Rada dla właścicieli psów z lękiem separacyjnym lub reaktywnych (pobudzonych):

Jeśli masz problem z zostawianiem swojego pupila w domu spróbuj nasze gryzaki porozkładać po mieszkaniu, włożyć w miejsca które zazwyczaj zostają ‘’zniszczone’’. Pies powinien bardziej zainteresować się ciekawymi, śmierdzącymi przekąskami niż wyciem czy przemeblowywaniem mieszkania : ) 

               Dla kogo gryzaki są odpowiednie?

Dla psa w każdym wieku jak i każdej rasy, nawet dla tych z tendencją do tycia lub nadwagą.

Każdy pies ma taką samą potrzebę żucia/gryzienia więc nie czekaj, sprawdź już dziś jak to działa na swoim psie : )

               Kiedy podawać gryzaki?

Twardsze i większe gryzaki podajemy po głównym posiłku – dzięki temu przedłużymy pobieranie pokarmu przez psa i spełnimy naturalną potrzebę żucia/gryzienia. Możemy wykorzystać je również wtedy, kiedy chcemy zająć psa na dłużej, np. kiedy wychodzimy do pracy czy podróżując z psem.

Mniejsze i bardziej kruche gryzaki możemy wykorzystać na wiele sposobów, np. jako przekąskę między posiłkami, nagrodę podczas ćwiczeń lub wypełnienie konga.


!!Rada dla właścicieli psów reaktywnych (pobudzonych):

Możemy podać twardego gryzaka kiedy przychodzą goście a nasz pies jest tym tak podekscytowany, że nie daje gościom spokoju. Odprowadzamy psa na jego miejsce, lub w takie w którym nikt nie będzie mu przeszkadzał i podajemy mu np. kawałek penisa wołowego. Dzięki temu pies zajmie się czymś innym a jednocześnie zrelaksuje i wyciszy się przy gryzieniu. Możemy podać kilka gryzaków na raz żeby bardziej zachęcić psa. 

             Czym wyróżniają się gryzaki NakarmPsa?

Przede wszystkim w naszej ofercie znajdziesz tylko bezpieczne i naturalne gryzaki - czyli takie, które nie stwarzają zagrożenia dla życia i zdrowia Twojego pupila. Nie sprzedajemy kości, “przysmaków” wytwarzanych z prasowanych skór wołowych oraz chemicznie bielonych i wędzonych gryzaków.

Dodatkowo pakujemy je próżniowo - dzięki temu dłużej zachowują świeżość, smakowitość, nie wysychają, nie łapią wilgoci i co najważniejsze - ich intensywny zapach jest niewyczuwalny do momentu otwarcia opakowania :)

Możesz wrzucić ulubiony gryzak swojego psa do torebki/plecaka i podać go w dowolnym miejscu.

Worki, które używamy do pakowania :

  • są pod stałą kontrolą jakości
  • posiadają atest do kontaktu z żywnością
  • są wolne od substancji toksycznych (BPA free)
  • mają wysoką barierowość przed dostaniem się do środka tlenu co uniemożliwia rozwój bakterii

Dlaczego jest to istotne? Ponieważ często w sklepach zoologicznych naturalne gryzaki leżą “luzem” przez co wysychają i stają się mało apetyczne. 

Jak wiadomo przez żołądek do serca a do psiego to już na pewno :)

Masz pytania, wątpliwości, chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń, napisz, zapytaj, nie gryziemy :)

Kontakt:

608 086 206 lub e-mail: nakarmpsa.pl@gmail.com

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.